3w1, czyli jak aktualizować Google Plus, Facebook’a i Twitter’a za jednym razem

Namnożyło się nam serwisów społecznościowych. Jedni pozostali na Facebooku, inni (nieliczni, nie ukrywajmy) przeszli do Google Plus, a jeszcze inni wolą lapidarny charakter Twittera. Aktualizowanie statusu w każdym z tych serwisów z osobna, to strata czasu, więc można albo wybrać jeden z nich, albo spróbować je połączyć. Do tej pory korzystałam głównie z Facebooka, ale chciałabym:

#1 Połączyć Facebooka, Google Plus i Twittera, bo uważam je za główne serwisy społecznościowe, w których warto się udzielać. Pomijam tutaj Pinterest, który ma zupełnie inną formułę.

#2 Nie wydać przy tym pieniędzy. Skoro kombinuję, aby zaoszczędzić czas, czemu miałabym nie chcieć zaoszczędzić pieniędzy.

#3 Życie sobie ułatwić, a nie utrudnić, czyli sposób połączenia tych trzech serwisów musi być łatwy, a późniejsze dodawanie wpisów przyjemne.

i tak udało mi się dotrzeć do czterech rozwiązań mniej więcej spełniających moje kryteria:

No.1 Połączenie Google Plus i Facebooka oraz połączenie Google Plus i Twittera.
Dzięki takiemu połączeniu dodając wpis na Google Plus można jednocześnie publikować na Facebooku i Twitterze. Ponadto w kanale aktualności Google Plus widać aktualności z pozostałych serwisów. Takie są założenia tego rozwiązania. Jak jest w rzeczywistości niestety nie wiem, ponieważ wymagałoby to pobrania i zainstalowania podlinkowanych wyżej plików .exe, co kłóci się z moim dbaniem o bezpieczeństwo w sieci.

No.2 Aplikacja Friends+Me.
Kuszące jest w niej to, że to 4w1, bo jest jeszcze LinkedIn. Obecnie można skorzystać z jednego planu Standard, który na dzień dzisiejszy jest bezpłatny, ale w przeciągu kilku miesięcy ma się to zmienić. Plan Free wydaje się być jednak wystarczającym przynajmniej jak na moje potrzeby. Jakie są konsekwencje korzystania z Friends+Me? A takie, że każdy wpis na Facebooku będzie oznaczony, że został dodany przez tą aplikację. Ponadto aplikacja obsługuje tylko publiczne wpisy na Google Plus. Więcej o tym rozwiązaniu tutaj.

No.3 Social Media Dashboards, np. HootSuite
Nie dają one połączenia z profilem na Google Plus, a jedynie z Google Pages, ale przeważnie umożliwiają połączenie z LinkedIn. Są to bardziej rozbudowane narzędzia służące do zarządzania i monitorowania kont w serwisach społecznościowych.

No.4 Utworzenie kanału RSS z własnych wpisów na Google Plus i zaimportowanie ich oraz wpisów z Twittera do Facebooka poprzez RSS Graffiti. Jak to zrobić, można sprawdzić tutaj. Ewentualnie połączenie Facebooka z Twitterem z poziomu Twittera i dodawanie wpisów tam i na Google Plus.

 

Żadne z tych rozwiązań nie jest w pełni satysfakcjonujące. Podobno był kiedyś dodatek do Chrome’a Start G+, który dawał podobne efekty jak rozwiązanie no.1, ale został on usunięty. Osobiście będę się skłaniała do rozwiązania no.2. Jeśli znacie lepsze rozwiązanie, możecie czuć się zobligowani do podzielenia się nim ze mną w komentarzach :)

Dodaj komentarz